Sizin İçin Buradayız
taksitçi

Taksit Kullanımı

ana sayfa

Alışverişlerinizde taksitçi'nizi Nasıl Kullanacaksınız?

Tüm dünyada MasterCard amblemi bulunan milyonlarca işyerinde taksitçi'nizle alışveriş yapabilirsiniz. BDDK tarafından yayımlanan Yönetmelik uyarınca taksit uygulanabilen mal ve hizmet alımlarına ilişkin olarak yapacağınız 100 TL ve üzerindeki peşin işlemler taksitlendirme işlem faizi karşılığında, Hesap Özeti'nize ekstra 3 taksitle; World Üye İşyerleri'nde yapacağınız 100 TL ve üzerindeki taksitli alışverişleriniz ise belirlenen taksit sınırlarını geçmeyecek şekilde ek 1,2 ya da 3 taksitle yansıtılır.*

*10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası kapsamında; "(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alınlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama ile ilgili harcamalarda altı ay, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartı ile gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.”

Herhangi bir alışveriş yaptığınızda, sizden 4 haneli şifrenizi (PIN) girerek işlemi onaylamanız istenecektir. Unutmayın! taksitçi'nizi teslim aldığınız andan itibaren kartınızla ilgili her türlü sorumluluk size ait olacaktır. Güvenliğiniz açısından taksitçi'nizin arka yüzündeki imza bandını silinmez bir kalemle imzalamayı ihmal etmeyiniz.